Що потрібно зробити перед поданням звітів у контролюючі органи

Top  Previous  Next

У ЦЬОМУ РОЗДІЛІ:

Подання звітності до ДПС

Подання звітності до Державної служби статистики

Подання звітності до ФСС України

На поточний момент електронну звітність засобами телекомунікаційного зв'язку приймають наступні звітні органи:

Державна податкова служба;
Державна служба статистики;
Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ФСС з ТВП);
Фонд соціального страхування України (ФСС України).

Звітність відправляється за прямим з'єднанням або електронною поштою (залежно від налаштувань) безпосередньо із програми на Приймальні шлюзи цих органів, які називаються Центрами обробки електронних звітів (ЦОЕЗ).

Всі звіти, які відправляються електронними засобами зв'язку, повинні підписуватись електронними підписами (ЕП) - див. Перелік кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг (КНЕДП), сертифікати яких підтримуються у програмі.  

 

Безпосередньо перед першим відправленням звітів необхідно налаштувати певні параметри системи для коректної роботи цього сервісу.

1. Отримайте в КНЕДП кваліфіковані сертифікати ключів посадових осіб, що беруть участь в процесі підписання звіту (керівника, бухгалтера), і ЕП печатки підприємства.

2. Завантажте у програму отримані сертифікати.

3. Налаштуйте комплекти підписів відповідальних осіб.

4. Для відправлення документів електронною поштою налаштуйте вбудований поштовий клієнт.

Подання звітності до ДПС

З 01.09.2020р. змінився порядок обміну електронними документами з контролюючими органами.

Наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №557 «Про затвердження Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами» визначено, що електронний документообіг здійснюється на підставі Договору про визнання електронних документів (Договір), який укладається шляхом приєднання платника податків до Договору.

Починаючи з 01.09.2020 р., згідно з наказом Міністерства фінансів України від 01.06.2020 № 261 «Про внесення змін до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами» для приєднання до Договору платнику податків достатньо вперше відправити будь-який електронний документ до ДПС у встановленому форматі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Згідно нового Порядку, платник податків набуває статусу суб’єкта електронного документообігу з дати приєднання до Договору про визнання електронних документів, шляхом надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Електронний документ вважається надісланим вперше у разі відсутності діючого договору про визнання електронних документів на дату отримання документа.

При приєднанні до Договору і отриманні платником статусу суб'єкта електронного документообігу, в квитанцію №1 на такий документ (звіти та запити) додається відповідний текст. Платник також отримує окреме інформаційне Повідомлення про набуття статусу суб'єкта електронного документообігу (J1391099, F1391099).

Для надісланих ПН/РК надходить лише квитанція №1 з відповідним текстом.

У разі припинення дії Договору про визнання електронних документів Платник отримує Повідомлення про припинення електронного документообігу (J1491402, F1491402).

Зверніть увагу!

Договори та пов’язані з ними повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису, які станом на 01.09.2020 р. є чинними, продовжують діяти до виникнення підстав, визначених "Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами".

 

Після приєднання до Договору і отриманні платником статусу суб'єкта електронного документообігу, платника податків включають в систему подання документів в електронному вигляді до територіального органу ДПС, що дає можливість надсилати звіти в електронному вигляді.

 

Для реєстрації нових сертифікатів ЕП відповідальних осіб використовується Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису (J1391103, F1391103).

Даний документ формується для реєстрації в системі "Інформаційного порталу ДПС" сертифікатів відповідальних осіб платника податку. У повідомленні платник податків вносить записи про співробітників, яким надано право підпису податкових документів в електронному вигляді.
Повідомлення може відправлятися платниками податків постійно, при необхідності зміни сертифіката або надання права підпису податкових документів іншим особам.

Для створення та відправлення Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису виконайте дії у наступній послідовності:

1. У Реєстрі звітів виберіть команду ФайлСтворити.

2. У вікні Створення звіту у розділі Податкова інспекція – Інше оберіть документ J(F) 1391103 «Повідомлення...

Натисніть на рисунок, щоб збільшити
Натисніть на рисунок, щоб збільшити

3. Натисніть кнопку Створити.

4. Заповніть та перевірте звіт.

5. Після перевірки звіту запустіть процедуру підпису одним із способів:

у Реєстрі документів - за допомогою функції Файл – Підписати;
у контекстному меню – Підписати;
у вікні відкритого звіту - натисніть на кнопку Підписати.

6. Розпочнеться стандартна процедура підписання документа електронним підписом.

Важливо! Даний документ підписується спочатку підписами всіх осіб, вказаними в Повідомленні, а потім ЕП керівника, що уклав договір з ДПС!

8. Відправте звіт у ДПС, як описано раніше.

9. Через деякий час перевірте наявність відповідей.

Після відправки документа Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису ви маєте отримати звіт про доставку документа, квитанції з підтвердженням про прийняття Повідомлення, а також прийнятий документ з підписом "Інформаційного порталу ДПС".

Наверх

Подання звітності до Державної служби статистики

Згідно з наказом Держкомстату від 08.07.2010 № 261 «Про забезпечення Функціонування системи Електронної звітності в органах державної статистики» респонденти мають можливість подавати звіти в електронному вигляді з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Держстат скасував подання Заявки на реєстрацію електронного цифрового підпису (S1391101), тому відтепер одразу можливо направляти звіти до цього органу з використанням КЕП.

Наверх

Подання звітності до ФСС України

Відповідно до п.6 постанови правління ФСС від 19.07.2018 № 12 "Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України", звітність до цього органу може подаватися в електронному вигляді.

Для можливості подачі звітності в електронному вигляді страхувальники мають звернутись до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або їх відділень для укладення договорів про подання електронних документів та надати сертифікати ЕП.

На поточну версію Договір не можна подати в електронному вигляді, лише в паперовому. Заповнити бланк договору (C1200102 знаходиться в розділі ФСС України – Інше) та роздрукувати його можливо у програмі.

Після позитивного рішення щодо Договору, страхувальник зможе подавати нові звіти до ФССУ в електронному вигляді.

Зверніть увагу!Для коректного створення звітів потрібно спочатку заповнити групу параметрів в картці підприємства – Додатково – ФСС України
Як подати звіти до ФССУ
1.Для створення та відправлення документів у Реєстрі звітів виберіть команду ФайлСтворити.
2.У відкритому реєстрі бланків в розділі ФСС України – Звітність оберіть документ(и):
-C1100101 Заява-розрахунок
-C1100201 Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам
Натисніть на рисунок, щоб збільшити
Натисніть на рисунок, щоб збільшити
3.Заповніть та перевірте звіт.

4. Підпишіть звіт ЕП та для подання в ФССУ оберіть команду Файл – Відправити.

5. Відкриється вікно Вибір адресата. Оберіть адресата - ФСС України та відправте звіт.

Натисніть на рисунок, щоб збільшити
Натисніть на рисунок, щоб збільшити

Наверх