ПН/РК - підписання ЕП та відправлення на реєстрацію в ЄРПН та контрагентам |
У цьому розділі описані операції для податкових накладних (ПН) та Розрахунків коригування (РК, Додатків 2) - відправлення на реєстрацію в ЄРПН та відправлення контрагенту.
Обмін податковими накладними та додатками 2 між контрагентами відбувається за наступною схемою: Опис схеми обміну податковими накладними та додатками 2 на прикладі Контрагента 1 та Контрагента 2*: 1. Контрагент 1 створює документ у модулі "Реєстр податкових документів". Після перевірки та збереження, документ підписується комплектом ЕП. Такий документ відправляється Контрагенту 2. 2. Під час прийому документа Контрагентом 2, автоматично генерується та відсилається адресату звіт про доставку документа. 3. Отримавши електронний документ, Контрагент 2 має можливість вибору варіантів дій серед наступних:
* - при описанні схеми документообігу мається на увазі, що Контрагент 1 та Контрагент 2 є користувачами ПК "FREDO" , "M.E.Doc" або "СОТА". Вихідні податкові документи відправляються контрагентам електронними каналами зв'язку (електронною поштою чи за прямим з'єднанням - залежно від настроювань у Параметрах системи). Для відправки документ повинен бути заповненим, перевіреним та збереженим.
Вихідні ПН/РК відправляються контрагентам або у Контролюючий орган (на реєстрацію в ЄРПН). Для відправки документ повинен бути заповненим, перевіреним та збереженим. Відправити ПН/РК можливо як із вікна відкритого документа, так і з реєстру. Перевірити та підписати документ Для перевірки та підписання документа натисніть відповідні кнопки панелі інструментів.
На виконання команди Підписати розпочнеться стандартний процес підписання документа ЕП. Відправити документ 1. У вікні відкритого документа оберіть команду Відправити – Відправити в ДПС. 2. У реєстрі виділіть потрібну податкову накладну (або декілька податкових накладних) та у меню Файл оберіть команду Відправити – Відправити у Контролюючий орган. 3. На виконання команди автоматично розпочнеться стандартна процедура підпису документа ЕП, після чого податкова накладна (додаток 2) автоматично будуть відправлені на реєстрацію в ЄРПН. 4. Реєстрація РК з від'ємними сумами відбувається за іншим варіантом - такі РК в ЄРПН реєструє покупець. Тому для РК "-" оберіть команду Відправити – Відправити контрагенту. У модулі можливо перевірити, чи зареєстровані ПН/РК в ЄРПН. Перевірка доступна за допомогою функції Запит стану реєстрації ПН/Дод2 в ЄРПН. Такі ж запити формуються у модулі Інформаційна довідка.
Для відправлення ПН/РК контрагенту оберіть Відправити – Відправити контрагенту. На виконання команди автоматично розпочнеться стандартна процедура підпису документа ЕП, після чого податкова накладна (додаток 2) автоматично будуть відправлені контрагенту. Функція "Заблокувати документ" для РК (Дод.2) Для РК, у яких встановлена опція "Підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем" (РК з від'ємними сумами, які реєструються в ЄРПН отримувачем (покупцем)) та які вже відправлені/отримані контрагентом, існує можливість заблокувати документ. Для таких "- РК" функція доступна із контекстного меню та із меню Правка – Заблокувати документ:
У покупця такий РК блокується, його статус змінюється на "Заблоковано відправником". |