Звітність до НБУ для небанківських установ |
У модулі Реєстр звітів можливо створювати звіти до НБУ небанківських фінансових установ (НФУ), підписувати їх ЕП та відправляти на спеціальний ресурс Національного банку України. FREDO підтримує НБУ Portal REST API – інтерфейс прикладного програмування порталу автоматизованих сервісів НБУ, який надає можливість звітувати перед Національним банком України та отримувати різноманітну довідкову інформацію. Подання звітності через спеціальний ресурс Національного банку потребує попередньої реєстрації користувача на цьому ресурсі. Також, кожній НФУ до початку подання звітності необхідно поштою надіслати листа на адресу Департаменту статистики та звітності Національного банку з інформацією про юридичну особу відповідно до шаблону, доступного на сайті Національного банку, детально дивіться інструкції на ресурсах НБУ.
Формат подання звітів - .xml. Створення звітності до НБУ для небанківських установ Для створення звіту виконайте дії в наступній послідовності: 1. Оберіть період, в якому потрібно створити звіт. 2. Скористайтесь одним із способів:
рис Для відбору звітів НФУ у таблиці реєстру на панелі Одержувач оберіть значення Звітність НФУ до НБУ (доступно за наявності відповідних звітів у реєстрі). 3. Відкриється вікно Створення звіту, у якому оберіть потрібний звіт та натисніть кнопку Створити. Бланки звітів небанківських установ доступні у розділі Звітність НФУ до НБУ: 4. У окремому вікні відкриється бланк документа, який потрібно заповнити. Поля, що підсвічені жовтим кольором, обов'язкові для заповнення.
У звітах IR400001, IR500001, IR780001, LR300001, LR400001, CR1100001 можливо одночасно обрати кілька значень у вікні довідника (див. рисунок). Кожне з обраних значень розміщується у окремому рядку таблиці звіту. Для додавання рядків в таблицю звіту скористайтеся кнопкою ліворуч від таблиці. Відповідно, натискання кнопки видаляє рядок з таблиці. 6. Перевірте звіт (F4 або Правка - Перевірити документ). Перевіряється правильність заповнення полів і у випадку помилок, програма підсвітить червоним кольором поля, що необхідно виправити. Виправте помилки та знову перевірте звіт. Зверніть увагу! Якщо певне поле не повинно містити значень, для уникнення помилок під час перевірки форми введіть у такому полі значення "0" (нуль). 7. Збережіть документ, натиснувши кнопку або комбінацію клавіш Ctrl+S. Експорт звітності до НБУ для небанківських установ Для збереження даних на електронному носії чи у обраному каталозі: 1. Виділіть у таблиці Реєстру звіт, якій потрібно експортувати. 2. Оберіть команду Файл – Експорт – Експорт або команду Експорт у контекстному меню.
Ім'я файлу звіту з розширенням .xml програма cформує автоматично відповідно з правилами подання звіту до контролюючого органу.
Експортувати окремий звіт також можливо із вікна відкритого документа. Імпорт звітності до НБУ для небанківських установ Для імпорту звіту: 1. У меню оберіть команду Файл - Імпорт - Імпорт звітів. 2. Вкажіть шлях до каталогу розміщення файлів. Виділіть файл (або декілька файлів) та імпортуйте.
Для коректного імпорту, у файлі Excel необхідно заповнити інформацію про код форми, ЄДРПОУ та період звіту відповідно до вимог НБУ, викладених у «Інструкції щодо трансформації файлів з даними статистичної звітності із Excel в XML-формат». Для успішного імпорту обов'язковим є виконання вимог до структури файлу Excel: а). На початку файлу розміщуються рядки, що містить назви 3 полів:
б). У наступному рядку під відповідними назвами розміщуються значення полів:
в). Дані табличної частини розміщуються, починаючи з клітинки В7, та далі, відповідно до xsd-схеми документа, як описано у інструкції НБУ. 3. По закінченні процедури відображається протокол імпорту даних. Підписання ЕП та відправка звітності до НБУ Звіти можливо відправити із відкритого вікна та із Реєстру звітів. 1. Із вікна відкритого документа Відправляється лише один звіт. На панелі інструментів натисніть на кнопку Відправити - Розпочнеться підписання документа ЕП та одразу відправка звіту на спеціальний ресурс Національного банку. Після відправки звітів подія відображається у Протоколі. 2. Безпосередньо з Реєстру звітів Даний спосіб дозволяє відправляти як один документ, так і групу документів одночасно. У реєстрі виділіть потрібний звіт або групу звітів та оберіть один із варіантів:
На виконання команди розпочнеться підписання документа ЕП та одразу відправка звіту на спеціальний ресурс Національного банку. Після відправки звітів подія відображається у Протоколі. Після надходження повідомлення у Протоколі відображається подія Отримано повідомлення з результатами обробки звітів.
|