Створення скасовуючих звітів

Top  Previous  Next

До створення скасовуючих документів наполегливо рекомендуємо переглянути нормативні матеріали, які регламентують створення таких звітів.

Наказ Мінфіну № 435 від 14.04.2015 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»
Наказ Мінфіну № 449 від 20.04.2015 «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»
Наказ Мінфіну № 441 від 11.04.2016 «Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»
Наказ Мінфіну № 511 від 15.05.2018 «Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»
Наказ Мінфіну № 469 від 04.05.2018 «Про внесення змін до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

 

Статус "скасовуюча" можливий лище для таблиць 5, 6, 7, 8, 9. Скасовуючі документи подаються після закінчення звітного періоду.

Звіт зі статусом "скасовуюча" подається, якщо страхувальником було допущено помилку в реквізитах (крім сум).

У таблиці 6 звіту можуть виправлятися дані лише на одну особу.

 

 

У попередніх звітних періодах до 01.01.2016 відображаються та подаються скасовуючі/додаткові форми версії «І».

Починаючи з періоду 01.01.2016 відображаються та подаються скасовуючі/додаткові форми 12 версії «J».

 

СКАСОВУЮЧІ ДОКУМЕНТИ ПОДАЮТЬСЯ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ЗВІТНОГО ПЕРІОДУ.

У випадку подання скасовуючих документів одночасно з ними подаються початкові документи із зазначеними вірними відомостями.

Посадова особа установи, яка відповідає за подання звіту з ЄСВ, повинна самостійно контролювати наявність початкових звітів в тому періоді, де скасовуються дані.

 

Для створення форми з ознакою "Скасовуюча" (Таблиці 5, 6, 7, 8, 9) потрібно:

1. Обрати період, в якому потрібно створити скасовуючу форму.

2. Виділити у модулі відповідну таблицю.

3. Обрати пункт контекстного меню Створити скасовуючу або пункт головного меню Правка – Створити скасовуючу.

Натисніть на рисунок, щоб збільшити
Натисніть на рисунок, щоб збільшити

 

5. У "старому" періоді створюється новий комплект (12 версії «J») в якому для даної таблиці будуть присутні 2 форми - початкова та скасовуюча.

(Створені скасовуючі/додаткові форми версії «І» відображаються та подаються у попередніх звітних періодах - до 01.01.2016)

Натисніть на рисунок, щоб збільшити
Натисніть на рисунок, щоб збільшити

6. У скасовуючій формі заповнюється період, за який вона подається, та тип форми, наприклад:

Натисніть на рисунок, щоб збільшити
Натисніть на рисунок, щоб збільшити

 

Потрібно відкрити скасовуючу форму та внести в неї записи з недостовірними відомостями, а потім форму з типом "початкова" та внести в неї достовірні дані.

Зміни у сумах нарахованих доходу та внесків при формуванні та поданні скасовуючих документів не допускаються. При виявленні помилок у сумах виконується перерахунок у таблиці 6 в наступному періоді.
Комплект, який сформований для виправлення помилок, не повинен включати таблиці 1-4, але повинен включати Перелік таблиць звіту.

7. Всі звіти комплекту, включаючи Перелік таблиць звіту, потрібно перевірити (F4), оновити поля (F5) та зберегти (Ctrl+S).

8. Після виконання всіх цих дій пачка звітів готова для подання.