Управління сертифікатами |
Для здійснення електронного документообігу (наприклад, відправки звітності у контролюючі органи) у ПК FREDO необхідна наявність електронного підпису (ЕП), який використовується для ідентифікації автора і/або підписувача електронного документа іншими суб'єктами електронного документообігу. Технологія роботи ЕП ґрунтується на відповідності пари ключів: секретного (особистого) і відкритого. Документ підписується ЕП за допомогою особистого ключа, який є тільки у його власника. Цьому секретному ключу відповідає відкритий ключ, за допомогою якого можна перевірити достовірність підпису. Документ, що встановлює зв'язок між відкритим ключем і його власником - Сертифікат відкритого ключа. Сертифікат містить в собі персональну інформацію про його власника (ім'я і реквізити), інформацію про центр сертифікації, що видав його, відкритий ключ власника сертифікату, унікальний реєстраційний номер, термін дії сертифікату і електронний підпис центру сертифікації ключів, яка засвідчує цілісність і достовірність сертифікату. Процедура отримання сертифікату включає генерацію Заявки на сертифікат та секретного ключа та подання документів до кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг (КНЕДП). Вам необхідно звернутись до представників вибраного КНЕДП з комплектом документів - див. перелік КНЕДП, сертифікати яких підтримуються у FREDO. На сайтах АЦСК зазвичай описаний порядок отримання сертифікатів та комплект необхідних для цього документів.
У модулі Сертифікати – Заявки на сертифікат можливо сформувати заявку на отримання сертифікатів в АЦСК Україна. Для тих, хто вже використовує дані сертифікати, доступна функція оновлення сертифікатів.
Захищений носій секретних ключів – надійний електронний пристрій, що призначений для зберігання особистого ключа та має вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на нього даних від несанкціонованого доступу, їх копіювання та використання. Захищений носій, зазвичай, виконується у вигляді USB-пристрою, та може різнитися за модифікацією. За бажанням, захищений носій може використовувати будь-яке підприємство, що дбає про власну безпеку. Підтримується робота із захищеними носіями:
Захищений носій можна придбати у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг (ЦСК) та у розробника. Як сформувати рахунок на придбання захищеного носія у ЦСК "Україна", дивіться у розділі Як замовити захищений апаратний носій. Докладно про збереження секретного ключа на захищеному носії дивіться у розділі Як зберегти секретний ключ на захищеному носії. Про операції, що можуть бути виконані з ключем, який зберігається на захищеному носії, дивіться у розділі Операції з ключем на захищеному носії.
Модуль Сертифікати призначений для адміністрування даних сертифікатів відкритих ключів підприємства: завантаження та/або видалення сертифікатів, відстеження терміну дії сертифікатів, анулювання та/або блокування сертифікатів, заміни пароля секретного ключа, а також формування заявок на отримання сертифікатів ЕП в АЦСК Україна. Модуль містить розділи:
|