Особливості роботи мережевої версії FREDO Звіт

Мережева версія програми FREDO Звіт призначена для одночасної роботи декількох користувачів з однією базою даних. У роботі мережевої версії програми FREDO Звіт клієнт-серверна архітектура. Серверна частина зазвичай встановлюється на сервері підприємства, клієнтські частини – на комп’ютерах користувачів. Серверна частина встановлюється як служба операційної системи та запускається автоматично під час запуску комп’ютера. Також можлива робота на сервері терміналів без встановлення робочих станцій програми.
Якщо раніше використовувалась локальна версія FREDO Звіт, то для переходу на мережеву вам потрібно зробити резервну копію даних у програмі, перевстановити на мережевий варіант та відновити резервну копію. Також для роботи мережевої версії вам потрібна мережева ліцензія для кожного підприємства, яке знаходиться у базі даних мережевої версії FREDO Звіт.

1. Процедура встановлення серверної частини FREDO Звіт детально описана у довідковій системі програми.

2. Режими роботи мережевої версії FREDO Звіт та запуск клієнтських частин
Запуск мережевої версії можливий в трьох режимах:
1. Термінальний режим
Термінальний режим використовується для роботи з програмою на сервері терміналів або для роботи на тому ж комп’ютері, де встановлена серверна частина. Запускати FREDO Звіт у такому режимі потрібно через ezvitnet.exe з каталогу серверної частини програми. При цьому у каталог користувача копіюється тимчасові файли станції, які необхідні для роботи та фактично відбувається запуск клієнтської частини з цієї папки.
Якщо серверна частина встановлена на іншому комп’ютері або сервері, то потрібно відкрити мережевий доступ для читання файлів та папок серверної частини FREDO Звіт.
У такому режимі роботи запуск FREDO Звіт з облікової системи неможливий. FREDO Звіт потрібно запускати вручну після успішного запуску облікової системи.

2. Встановлена станція.
Для роботи в такому режимі на комп’ютерах користувачів потрібно встановити клієнтську частину FREDO Звіт із каталогу client серверної частини. У процесі установки потрібно вказати коректні параметри підключення (адреса і порт) до раніше встановленої серверної частини.
Перший запуск встановленої станції повинен відбуватись через station.exe, після цього FREDO Звіт може бути запущений з облікової системи.
Зверніть увагу, на одному комп’ютері з одним екземпляром станції одночасно може працювати лише один користувач. Таким чином, якщо потрібен запуск FREDO Звіт через облікову систему на сервері терміналів, потрібно встановити кожному користувачу окремий екземпляр станції, і при запуску з облікової системи поставити відповідну відмітку для подальшого автоматичного запуску потрібного екземпляру станції FREDO Звіт. Але ми рекомендуємо на сервері терміналів використовувати термінальний режим запуску програми.

3. Запуск через ezvit.exe
Цей режим не призначений для звичайної роботи програми, у ньому виконуються деякі налаштування програми, які недоступні при запуску у інших режимах: налаштування планувальника задач, архівування документів. Запуск відбувається через ezvit.exe з каталогу серверної частини FREDO Звіт.

3. Оновлення мережевої версії FREDO Звіт
Для коректної роботи програми необхідно слідкувати за наявністю оновлень та своєчасно їх встановлювати.
Перед оновленням потрібно переконатись, що всі користувачі закрили робочі станції FREDO Звіт. Це можливо зробити за допомогою Моніторингу Користувачів (ZvitServerMonitor.exe)
Для ручного оновлення програми потрібно завантажити всі пакети оновлень, які вийшли після виходу версії, яка встановлена. Пакети оновлень потрібно розпакувати запускати по черзі, та керуючись підказками їх встановити.
Після встановлення оновлення на серверну частину, при запуску станцій вони будуть оновлені автоматично, додаткових дії виконувати не потрібно.